г.Обухов, ул.Мира, 17а

Чи потрібні походи до стоматолога при хорошому самопочутті?

У Західних країнах гігієна ротової порожнини – важлива частина культури, на 85% запорука здоров’я зубів і гарного самопочуття. У нашій же країні такий принцип життя – рідкість.

Українці на відміну від жителів Заходу не відвідують стоматологічний кабінет раз в 6 місяців. А за цей час на зубах з’являється наліт, головними причинами якого стають:

1. Погана гігієна ротової порожнини або неправильний догляд за зубами.

2. Відсутність твердої їжі в меню дня. Найчастіше ми вживаємо подрібнену, рафіновану їжу, забуваючи про злакові культури і корисні мікроелементи. І це наша звичне життя. В принципі, як і поява зубного налета.А потрібно взяти за правило раз в 6 місяців посещатьстоматологіческій кабінет.

3. Скупченість зубів. Якщо зуби перекривають один одного, то навіть при правильному догляді і харчуванні на них з’явиться зубний наліт.

4. Нерегулярність походів до стоматолога.

5. Сухість ротової порожнини. Мінімальна слиновиділення загрожує появою шкідливої мікрофлори. Саме слина має бактерицидні властивості.

Спостерігаючи за рухом зубної щітки в порожнині рота, можна побачити наступне. Першими рухами вимітаються залишки їжі, а кругові і горизонтальні корисні вже для бічних зубів і жувальної поверхні. Не дотримавшись цей принцип, складно досягти ефективності гігієнічної процедури.

Регулярно споживаючи продукти з харчовими добавками і солодощі, чай і кава, ми піддаємо свої зуби небезпеки. На їх поверхні поступово з’являється м’який наліт, який вступаючи у взаємодію зі слиною, перетворюється на зубний камінь. Він може знаходитися в різних місцях і завдавати шкоди зв’язкам, що утримує зуб в кістки. І немає таких матеріалів, які б могли їх відновити.

У випадку з невідвідування стоматологічного кабінету все просто. Несвоєчасність дій призведе до руйнування всіх зв’язок навколо зуба. Він почне хитатися і може випасти. Навіть якщо абсолютно здоровий. Вченими доведено, що регулярне відвідування стоматолога (раз в 6 місяців) знижує ризик появи карієсу в 2 рази. Причому під зубним каменем також може розвиватися карієс, побачити який своєчасно майже неможливо.

І якщо ви думаєте, що купивши розрекламований препарат в аптеці, вирішите проблеми з яснами, то ви глибоко помиляєтеся. Ви боретеся не з причиною, а з наслідком. А причину може усунути тільки стоматолог.

Сьогодні гарна усмішка та свіжість подиху – це запорука впевненості в собі. А без неї досягти успіхів вкрай складно. Тому звертайтеся регулярно до лікаря-стоматолога, зберігайте здоров’я. І нехай ніщо не завадить вам у досягненні поставлених цілей!

Top